Dzień Świętego Patryka Wyróżniony

wtorek, 27 marzec 2018 09:47 Wydarzenia
(0 głosów)

22 marca w ZS Nr 2 obchodzony był Dzień Świętego Patryka. Święto stanowi doskonałą okazję do praktycznego wykorzystania języka angielskiego podczas promowania kultury Irlandii i jej patrona – Św. Patryka.

W tym roku obchody koordynowały nauczycielki języków obcych – p. Agnieszka Mysiewicz i p. Anna Kamińska – Grzelak. Promocja kultury irlandzkiej odbywała się poprzez wystawę plakatów wykonanych w języku angielskim, tematycznie nawiązujących do Irlandii i Św. Patryka.

Wystawa została zaprezentowana na korytarzu szkolnym i była oryginalną dekoracją dla kiermaszu zielonych ciast, który tego dnia również miał miejsce w naszej szkole. Zielone wypieki, wykonane przez uczniów klas IIIj, 2bm, 2mi i 4tg, cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Kiermasz odbywał się przy dźwiękach tradycyjnej muzyki irlandzkiej.

Punktem kulminacyjnym obchodów było spotkanie uczniów klas 1j, 1bm, 1tks , 2j, 2bm, 2mi, 3j, 3hpa w świetlicy szkolnej, gdzie pokazana została prezentacja na temat Irlandii, jej kultury oraz tradycji związanych z Dniem Św. Patryka. Zebrani uczniowie wysłuchali również relacji nauczycieli naszej szkoły z pobytu w Irlandii w ramach realizacji działań projektu „Szkoła Europejczyków uczy i motywuje do działania”.

Wrażenia z pobytu na kursie Teacher Placement w Carlow przedstawili nauczycielka języka niemieckiego – p. Wioletta Ostrowska – Żerek oraz nauczyciel historii, v-ce dyrektor - p. Arkadiusz Śpiewak. Zaprezentowano również zdjęcia najciekawszych miejsc w Dublinie i jego okolicach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali relacji nauczycieli, a następnie przedstawiciele poszczególnych klas sprawdzili swoją wiedzę o Irlandii i Św. Patryku w quizie pt. „What do you know about St. Patrick’s Day?” Podczas spotkania można było również usłyszeć piosenki tematycznie nawiązujące do Irlandii w języku polskim i angielskim w wykonaniu uczniów kl. 2bm.

 

DSC4425
DSC4411
DSC4399
DSC4398
DSC4394
DSC4370
DSC4363
DSC4368
DSC4427
DSC4349

Czytany 1260 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 marzec 2018 09:55
administracja

Sekretariat Zespołu Szkół nr 2 w Ciechanowie

Ostatnio dodane

Ankieta rekrutacyjna…

09-09-2018 Program Erasmus+ 2018/2018

Ankieta rekrutacyjna do programu ERASMUS + „Praktyka zawodowa szansą na europejską karierę zawodową dla przyszłego pracownika usług gastronomicznych” realizowanego przez ZS...

Czytaj więcej

Szukaj wydarzenia